خبرگزاری دولتی کره جنوبی گزارش داد، گروه فروشگاه‌های زنجیره‌ای «بی‌جی‌اف ری‌تیل»، برای ورود به بازار ایران، با یک شرکت ایرانی، قرارداد نمایندگی حق امتیاز (فرنچایز) بسته ‌است.

«یون‌هاپ» ۲۳ تیر ماه گزارش داد که بر اساس قرارداد بسته‌شده، گروه صنعتی انتخاب، مسئولیت‌ سرمایه‌گذاری و عملیات فروشگاه‌های زنجیره‌ای بی‌جی‌اف را برعهده می‌گیرد.

شرکت «بی‌جی‌اف ری‌تیل» بزرگ‌ترین شرکت از سه شرکت اصلی صاحب فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کره جنوبیست. فروشگاه‌های بی‌جی‌اف با نام «سی‌یو»، بازار فروشگاه‌های کوچک و مغازه‌های زنجیره‌ای در کره جنوبی را تقریبا به‌طورکامل در اختیار دارد. این نخستین بار است که سی‌یو خارج از کره فروشگاه باز می‌کند.

«بی‌جی‌اف ریتیل» پیش از این با شرکت زنجیره‌ای ژاپنی «فامیلی‌مارت» همکاری می‌کرد، اما بعدا نام «فامیلی‌مارت» را در کره جنوبی به‌ «سی‌یو» تغییر داد و عملا کل این شرکت را از آن خود کرد. قرارداد فرنچایز که یون‌هاپ می‌گوید شرکت «بی‌جی‌اف» با گروه انتخاب بسته، به این گروه اجازه می‌دهد فرآورده‌های سی‌یو را بفروشد و در برابر آن مبلغی را دریافت کند. گروه صنعتی انتخاب هنوز به‌طور رسمی در این مورد بیانیه‌ یا خبری منتشر نکرده‌است.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here