به دنبال انتشار اخباری درباره تغییر در رویکردهای عربستان در قبال آینده اسد، کابینه عربستان در بیانیه‌ای تاکید کرد، موضع این کشور درخصوص سوریه تغییر نکرده و اسد در آینده سوریه جایی ندارد.

کابینه عربستان در این بیانیه ضمن رد اخبار منتشر شده در این خصوص تاکید کرد که موضع این کشور درخصوص بحران سوریه تغییری نکرده و بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در آینده این کشور هیچ جایی ندارد.

این بیانیه پس از آن صادر شد که اخباری درباره تغییرات چشمگیر در مواضع عربستان در قبال سوریه مبنی بر این که عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان به مخالفان سوری اعلام کرده بشار اسد ماندنی است، منتشر شد.

در این رابطه، خبرگزاری “واس” عربستان خبر داد، عواد العواد، وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی پس از پایان جلسه کابینه به ریاست محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان گفت: کابینه بر موضع ثابت عربستان درباره بحران سوریه و حل و فصل آن براساس اصول بیانیه ژنو ۱ و قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت مبنی بر تشکیل دولت انتقالی جهت اداره امور، تدوین قانون اساسی جدید در سوریه و تدارک برگزاری انتخابات درخصوص اوضاع آینده این کشور که در آن “بشار اسد هیچ جایی ندارد”، تاکید کرد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here