وزیر امور خارجه آمریکا اظهار داشت، رئیس جمهوری از مشاورانش درباره استراتژی آمریکا در افغانستان سوالات دشواری می‌پرسد و تمایل ندارد طبق گذشته به آن ادامه دهد.

کاخ سفید بازبینی مربوط به برنامه آمریکا درباره افغانستان را منتشر کرده و گزارش داد که تیم امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان یا افزایش تعداد آنها دچار دودستگی شده‌اند.

تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه نشست آ.سه.آن در مانیل، فیلیپین به توصیه خودش درباره افغانستان به ترامپ چیزی نگفت اما اعلام کرد که ترامپ تمایلی ندارد به روال گذشته به استراتژی ایالات متحده در افغانستان ادامه دهد. وی به خبرنگاران گفت: رئیس جمهوری تمایل ندارد تا به روال سابق در این کشور جنگ زده ادامه دهد و سوالات دشواری از ما در این باره می‌پرسد.

وزیر امور خارجه آمریکا ادامه داد: شورای امنیت ملی آمریکا سه بار در این باره تشکیل جلسه داده و مایک پنس، معاون ترامپ با او درباره بررسی استراتژی موجود آمریکا در افغانستان موافق است. رئیس جمهوری سوالات خیلی پیچیده‌ای می‌پرسد و من فکر می‌کنم که او سوالات خوبی می‌پرسد. شاید این سوالاتی است که کسی تا به حال آنها را مطرح نکرده است. وی در ادامه صحبت‌هایش گفت: ما می‌خواهیم پاسخ‌های خوبی به ترامپ بدهیم و آنها را باید تحلیل کنیم چون براساس آنها تصمیمات بعدی گرفته می‌شود.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here