برخی منابع خبری اعلام کردند که پلیس اسپانیا ازکشته شدن موسی الکبیر, مظنون اصلی حمله مرگبار بارسلون در شهر کمبریلز خبر داده است. در این حمله تروریستی یک خودروی ون به عابران پیاده در بارسلون ۱۳ نفر کشته شدند.

در همین رابطه رویترز گزارش داد که ساعاتی پس از حمله مرگبار بارسلون, نیروهای پلیس اسپانیا به سوی سرنشین یک خودرو که به عابران پیاده در شهر کمبریلز حمله کرد آتش گشودند و پنج نفر را کشتند. اکنون برخی روزنامه های اسپانیایی به نقل از پلیس اعلام کرده اند که موسی الکبیر یکی از پنج نفری است که در شهر کمبریلز کشته شده است.

چوزپه لوئیس تراپیرو, رییس پلیس منطقه کاتالونیا, پیشتر در روز جمعه گفته بود, ممکن است مظنون و عامل اصلی حمله بارسلون در بین کشته شدگان کمبریلز باشد, اما نمی تواند این موضوع را تایید کند.

رویترز به نقل از یک مقام پلیس اسپانیا می گوید, پنج نفری که در شهر کمبریلز به عابران حمله کردند در خودروی خود چاقو و قمه داشتند و چیزی شبیه به کمربندهای انفجاری به خود بسته بودند که واقعی نبودند.

در حمله خودرو به عابران در شهر کمبریلز یک زن کشته شد و چند نفر دیگر زخمی شدند. همچنین گفته می شود یک مامور پلیس نیز در این حادثه زخمی شده است.

رییس پلیس منطقه کاتالونیا می گوید, هم اینک تحقیقات بر روی انفجار در یک خانه شهر الکانار, در جنوب غربی بارسلون, در روز چهارشنبه متمرکز است. پلیس معتقد است مهاجمان در این خانه در حال تهیه مواد منفجره برای حمله بودند, اما انفجار روز چهارشنبه باعث شد مهاجمان برنامه خود را تغییر بدهند و به دلیل از دست دادن مهمات خود به حملات کوچکتری دست بزنند.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here