وزیر نفت گفت: افزایش ظرفیت تولید با اولویت میدان‌های مشترک نفت و به موازات آن افزایش ضریب بازیافت از میدان‌های نفت و گاز دو برنامه راهبردی من در وزارت نفت دولت دوازدهم است.

انتخاب نیوز به نقل از وزارت نفت؛ بیژن زنگنه در گفت‌وگو با خبر رادیو با بیان این که در برنامه پیشنهادی‌ام برای وزارت نفت دولت دوازدهم عنوان کردم که در طول چهار سال آینده هیچ میدان مشترکی بلاتکلیف نخواهد نماند، تصریح کرد: البته ممکن است همه آنها نتوانند به تولید نهایی  برسند اما کار توسعه و عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شود.

وی بر ضرورت توجه به افزایش ضریب بازیافت مخازن تاکید کرد و گفت: پس از انقلاب هیچ کار جدی و قابل اعتنایی در زمینه افزایش ضریب بازیافت میدان‌های نفتی نشده، از آنجا که افزایش ضریب بازیافت کار دشوار و مشکلی است، به کار جهادی نیاز دارد.

وزیر نفت، نقطه اتکا برای توسعه میدان‌های مشترک و افزایش ضریب بازیافت را باید بعد از خدا، مهندسان و مدیران جوان صنعت نفت دانست و گفت: نسل جوانی از مهندسان صنعت نفت باید در این زمینه تربیت و فعال شوند تا به اتکای آنها بتوانیم این قفل را که عده‌ای نمی گذارند بازشود را باز کنیم.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here