روز دوشنبه رسانه های کشور چین با اشاره به برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی شیشه و صنایع وابسته در تهران، گزارش کردند که ایران یکی از مهمترین صادر کنندگان انواع شیشه در منطقه خاورمیانه و دنیا است.

شین هوا خبرگزاری رسمی چین اعلام کرد که صادرات شیشه ایران به کشورهای آسیای مرکزی و اروپا به شکل چشمگیری توسعه یافته و ۴۰ درصد از صادرات شیشه ایران به کشورهای منطقه خلیج فارس، اروپا و آسیای مرکزی انجام می شود.

انگلیش نیوز چین هم در گزارشی می افزاید که ۱۰ شرکت و کارخانه بزرگ شیشه در ایران به تنهایی ۴۵۰ هزار متر شیشه در روز تولید می کنند.

همزمان این رسانه ها نوشته اند که اولین نمایشگاه بین المللی شیشه و صنایع وابسته با حضور و مشارکت ده ها شرکت داخلی و خارجی از اول تا چهارم شهریور ماه سالجاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار و در آن نوین ترین صنایع و تولیدات این صنعت ارائه می شود.

گزارش شین هوا حاکی است که در طول برگزاری این نمایشگاه بزرگ، چندین هیات تجاری، صنعتی، اقتصادی و سرمایه گذاری داخلی و خارجی از کشورهای مختلف از جمله فرانسه، ایتالیا، چین و آلمان در محل نمایشگاه حضور خواهند یافت و این نخستین بار است که پایتخت ایران یک نمایشگاه بزرگ بین المللی صنعت شیشه و صنایع مرتبط و مواد خام برای تولید این فرآورده را برگزار می کند.

همچنین اعلام شده که در طول مدت فعالیت این نمایشگاه، چندین کارگاه آموزشی مرتبط با موضوع نمایشگاه با حضور مسئولان، صنعتگران، استادان دانشگاهها و پژوهشگران برپا خواهد شد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here