ابراهیم یزدی وزیر امور خارجه دولت موقت و دبیرکل نهضت آزادی ایران در شهر ازمیر ترکیه در گذشت.

گفته میشود که نزدیکان وی با تائید این خبر گفتند: پیکر آقای یزدی برای تشییع و خاکسپاری در روزهای آینده به کشور منتقل خواهد شد.

نزدیکان وی همچنین گفتند که آقای ابراهیم یزدی صبح روز درگذشتش سرحال بوده است که دچار تنگی نفس میشود و در مسیر بیمارستان بیهوش میشود. پزشکان دربیمارستان قادر به احیای مجدد وی نمیشوند.

طبق آنچه نزدیکان سیاست‌مدار برجسته کشورمان مطرح کرده‌اند، پیکر ابراهیم یزدی در مکانی که در بهشت زهرا در جوار پدرش برای خود آماده کرده بود، دفن خواهد شد.

 زندگینامه دکتر ابراهیم یزدی

ابراهیم یزدی در ۲ مهرماه ۱۳۱۰ در یک خانواده مذهبی در قزوین به دنیا آمد .او در سال ۱۳۱۶ به همراه خانواده اش به تهران مهاجرت کرد .ابراهیم یزدی تحصیلات خود را در سال ۱۳۳۲ در رشته داروسازی دانشگاه تهران به پایان رساند .در سال ۱۹۶۱ به آمریکا رفت و برای مدت طولانی به همراه همسر و فرزندانش در شهر هوستون ایالت تگزاس زندگی کرد .او دارای ۴ فرزند دختر و ۲ فرزند پسر می باشد .یزدی در مدت اقامتش در آمریکا محقق علمی دانشکده پزشکی بیلور در تگزاس بود .او هنگام تحصیل در رشته داروسازی با بخش آسیب شناسی و فارماکولوژی دانشگاه بیلور همکاری می کرد .همچنین تحقیقاتی در مورد سرطان کرد و مقالات پژوهشی مهمی در این زمینه در نشریات تخصصی پزشکی به چاپ رساند .او موسس اولین مسجد شهر هوستون بود   .همچنین عضو هسته مرکزی بیشتر تشکل های دانشجویی مسلمان در آمریکا بود .

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here