انتخاب نیوز- شورای امنیت سازمان ملل به اتفاق آرا به محکومیت آزمایش موشکی اخیر کره شمالی رای داد و از پیونگ یانگ خواستار  توقف تمامی پرتاب های آینده و برداشتن گام هایی برای کاهش تنش شد.

وزیر خارجه چین خواستار مذاکرات میان آمریکا و کره شمالی شد و هشدار داد که وضعیت اکنون در نقطه چرخش و تبدیل شدن به یک بحران است.

روزنامه دولتی کره شمالی عکس های جدیدی از پرتاب موشک روز سه شنبه منتشر کرده است که مستقیماٌ از فراز ژاپن عبور کرد. دولت کره شمالی می گوید در هفته های آینده موشک های بیشتری را در مانورها پرتاب خواهد کرد.

چندهفته پیش بود که شورای امنیت قطعنامه ای در مورد تحریم های جدید علیه کره شمالی داشت که صادرات اصلی از کره شمالی مانند آهن و زغال سنگ و همچنین غذای دریایی آن را تحریم کرد برای همین آن تحریم ها به واقع عملاً به مورد اجرا گذاشته نشده است و تازه چین شروع به ممانعت از ورود آنها از کره شمالی نموده است.

صحبت در مورد تحریم های  جدید چیزی است که احتمالاً ژاپن و کره جنوبی در مورد آن صحبت می کنند که رهبران آن تلفنی صحبت کردند و گفتند تحریم های جدیدی علیه آن خواهند داشت ولی ممکن است این قدری هنوز زودرس باشد زمانی که حتی تحریم های قبلی که به توافق رسیدند را به مورد اجرا نگذاشته اند.

قطعاً این آن چیزی است که این رهبران منطقه می خواهند ببینند که هم فشار اقتصادی بیشتری روی کره شمالی گذاشته شود و هم ایزولاسیون بیشتری علیه کره شمالی اعمال شود ولی کره شمالی احتمالاً کشوری است که بیشترین تحریم ها را علیه آن اعمال کرده اند ولی هنوز می تواند این موشک هارا پرتاب کند و تحریم های قبلی زمان می برد که تاثیر بگذارد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here