گروهی از ساکنان شهر بانه در استان کردستان ایران در اعتراض به تیراندازی‌های مأموران مرزی به سوی کولبران در مرزهای غربی ایران که به کشته شدن گروهی از آنان انجامیده در خیابان‌های این شهر تجمع کردند که با برخورد پلیس روبرو شدند.

پلیس ضد شورش در مواردی با معترضان خشمگین درگیر شده و از گاز اشک آور استفاده کرده است.

در پی این حادثه تلخ، مردم شهر بانه و خانواده‌های کولبران مقابل فرمانداری بانه تجمع کردند و خواستار رسیدگی به موضوع شدند. این تجمع روز سه‌شنبه نیز ادامه پیدا کرده است. در بعضی از سایت های خبری خارجی عکسهای منتشر شده که به درگیری با نیروهای امنیتی ختم شده است.

محسن بیگلری، نماینده شهر بانه نیز که خواستار برخورد با عاملان تیراندازی به کولبر های شده به خبرنگاران گفته است که خانواده‌های کولبران کشته شده هیچ راه مشخصی برای رسیدن به حق و حقوق خود ندارند.

بازداشت عوامل تیراندازی به کولبرها

دادستان نظامی استان کردستان در گفتگو با خبرنگاران گفت: دنبال بررسی‌های به عمل آمده نهایتاً ۵ نفر به عنوان عوامل تیراندازی شناسایی و به دادسرای نظامی احضار و پس از تحقیقات اولیه هر ۵ نفر با قرار تأمین روانه بازداشتگاه شدند.

شیرود بزرگی گفت: اسلحه متهمان، گلوله ها و مرمی به پلیس جنایی استان جهت بررسی ارسال شده و منتظر نظر کارشناس اسلحه و مهمات درباره نحوه بکارگیری سلاح توسط متهمان در این حادثه هستیم.

دادستان نظامی استان کردستان ضمن ابراز همدردی با بستگان متوفیان این حادثه، به آنها اطمینان خاطر داد که به این حادثه با دقت، سرعت و قاطعیت در دادسرای نظامی رسیدگی و نتیجه آن به اطلاع عموم مردم شریف ایران خواهد رسید.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here