رئیس جمهوری ترکیه با انتقاد از اتهام وارد شده از سوی آمریکا علیه ۲ تَن از وزرای این کشور در خصوص تلاش برای دور زدن تحریم های ایران گفت: ترکیه بخشی از تحریم های ضد ایرانی آمریکا نخواهد بود.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه از دولت آمریکا به دلیل متهم کردن «ظفر چاقلایان» وزیر اقتصاد سابق دولت این کشور در تلاش برای دور زدن تحریم های ایران انتقاد کرد و این اتهام را یک ادعای سیاسی و گام هایی علیه ترکیه عنوان کرد. اردوغان همچنین افزود: قبلاٌ به آمریکا نیز اعلام کرده ام که ترکیه بخشی از تحریم های آمریکا علیه ایران نخواهد بود. وی اضافه کرد: من امیدوارم فرصتی دست دهد تا این موضوعات را با آمریکا مورد بررسی قرار دهیم.

گفتنی است که وزارت دادگستری آمریکا طی بیانیه‌ای که بامداد پنجشنبه روی وب‌سایت وزارت دادگستری آمریکا قرار گرفته با متهم کردن چند مقام سابق ترکیه‌ای به تلاش برای دور زدن تحریم‌های ایران، علیه آنها کیفرخواست صادر کرده است. وزارت دادگستری آمریکا در این بیانیه ادعا کرده که  وزیر اقتصاد سابق ترکیه، مدیر کل سابق یک بانک دولتی این کشور و دو نفر دیگر به همدستی برای دور زدن تحریم‌های ایران و جرائم دیگر متهم شده‌اند.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here