کشورهای آمریکا، ژاپن و کره جنوبی، تلاش جدی را آغاز کرده اند تا با جلب حمایت کشورهایی نظیر روسیه و چین صادرات سوخت و نفت به کره شمالی را تحریم کنند.

این می تواند ضربه جدی بر اقتصاد کره شمالی وارد آورده و بخش های مختلف خدماتی این کشور را مختل کند و به همین سبب چین و روسیه هنوز درباره آن تصمیم گیری نکرده اند.

یک سخنگوی کمیته صلح آسیا و اقیانوس آرام کره شمالی گفته است که آمریکا به شکلی عاجزانه تلاش می کند تا با حمایت ژاپن و کره جنوبی، تحریم های بیشتری علیه این کشور در نظر بگیرد.

خبرگزاری کره شمالی از قول این سخنگو که نامی از وی برده نشده است، می نویسد: ژاپن و کره جنوبی نیز به شکلی نفرت آور دنباله رو آمریکا هستند تا تحریم های سرسختانه برای کره شمالی اعمال کنند.

این سخنگو گفت که آمریکا و دنباله روهایش بهتر است خود را کنترل کنند؛ آنها نباید گام های تندی علیه کره شمالی که حالا بمب هیدروژنی در اختیار دارد، بردارند.

وی تاکید و تهدید کرد که اگر آمریکا تحریم های بیشتری بر کره شمالی اتخاذ کند با تدابیر مقابله جویانه ای روبرو خواهد شد که دیگر بر آن کنترلی نخواهد بود.

کره شمالی پس از آنکه در ماه جولای امسال دو فروند موشک بالستیک قاره پیما پرتاب کرد از سوی شورای امنیت سازمان ملل مورد تحریم قرار گرفت و بر اساس آن تحریم ها، صادرات مواد معدنی این کشور به همراه محصولات دریایی به کشورهای دیگر ممنوع شده است.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here