قرار است که وزیر امور خارجه پاکستان در ادامه سفر برای رایزنی با کشورهای دوست جهت بررسی استراتژی تازه آمریکا فردا در سفری یک روزه به تهران سفر کند.

«خواجه محمد آصف» وزیر امور خارجه پاکستان در ادامه سفر برای رایزنی با کشورهای دوست جهت بررسی استراتژی تازه آمریکا فردا دوشنبه در سفر یک روزه به تهران خواهد آمد.

 روابط دوجانبه سیاسی و اقتصادی و آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی با مقامات ایران از جمله اهداف این سفر مهم بیان می‌شود.

 گفتنی است که پاکستان در روزهای اخیر به صراحت با برنامه سفر خانم آلیس ویلز نماینده ویژه واشنگتن در امور پاکستان و افغانستان به اسلام آباد مخالفت کرد و این سفر هم انجام نشد.

پیش از این نیز سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان رسما اعلام کرده بود که خواجه آصف قرار است برای مشورت با کشورهای منطقه درباره رویکرد جدید آمریکا، به چین، روسیه و ترکیه سفر کند.

نمایندگان پارلمان پاکستان برنامه سفر وزیر امور خارجه این کشور به پکن، مسکو و آنکارا را اقدام مثبتی دانستند و تاکید کردند که خواجه آصف باید سفر به ایران را نیز برای مشورت با مقامات این کشور در دستور کار قرار دهد زیرا ایران را به عنوان یک کشور قدرتمند و اثرگذار در منطقه نمی تواند نادیده گرفت.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here