کره شمالی خطاب به ماکرون رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد اگر واقعا سلاح هسته ای بد است، پاریس نیز آن را کنار بگذارد.

کره شمالی در واکنش به سخنان امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، که خواستار اقدام سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا علیه کره شمالی شده است اعلام کرد اگر واقعا داشتن سلاح هسته ای تا این اندازه بد است پس چرا فرانسه که تازه هیچ تهدیدی هم متوجه آن نیست، آن را کنار نمی گذارد.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه هافینگتون پست، رئیس جمهوری فرانسه، بعد از تازه ترین آزمایش هسته ای کره شمالی از سازمان ملل متحد خواست هر چه سریع تر علیه کره شمالی اقدام کند.

مکرون از اتحادیه اروپا نیز خواست پاسخی روشن و متحد به اقدامات کره شمالی بدهد. ری توک-سون معاون مدیر بخش اروپایی وزارت امور خارجه کره شمالی از جاه طلبی های هسته ای کشورش دفاع کرد و آن را با اوایل برنامه هسته ای فرانسه مقایسه کرد و گفت: انگار همین دیروز بود که فرانسه با وجود مخالفت های سرسختانه آمریکا برای ساخت بمب هسته ای تلاش می کرد و آشکارا اعلام کرد فرانسه بدون داشتن سلاح هسته ای نمی تواند یک کشور دارای حاکمیت باشد.

وی در همین خصوص افزود اگر واقعا داشتن سلاح هسته ای تا این اندازه بد است پس چرا فرانسه آن را کنار نمی گذارد که تازه هیچ تهدیدی هم متوجه آن نیست

منبع : مشرق نیوز

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here