انتخاب نیوز به نقل از بلومبرگ- بلومبرگ در گزارشی در رابطه با روابط ایران و آمریکا از اقدامات و تلاش های جدید ترامپ در راستای تشدید اختلافات با کشورمان خبر داد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا فشار جدیدی را برای حل و فصل چالش سه ماهه بین قطر و ائتلاف به رهبری عربستان سعودی وارد کرده است, با این انگیزه که این بن بست متحدان خلیج فارس آمریکا را از تلاش او برای به چالش کشیدن ایران منحرف کرده است.

در این گزارش آمده است که یک منبع آگاه در کشورهای حوزه خلیج که به شرط ناشناس ماندن صحبت می کرد اذعان داشته که ترامپ به مقامات کویتی که هفته گذشته در کاخ سفید دیدار کرده بودند, هشدار داده که پادشاهی های عربی در خلیج نمی توانند در مواجهه با نفوذ منطقه ای ایران در صورتی که مشغول دعوا با یکدیگر باشند مؤثر عمل نمایند.

به گفته این منبع, ترامپ به نمایندگی کویت گفته که «چالش واقعی» برای ایالات متحده و متحدان شورای همکاری خلیج فارس, ایران می باشد. این منبع رسمی افزود که رئیس جمهور به ملاقات کنندگان خود گفت «به این موضوع به زودی پایان خواهد داد». تاکنون کاخ سفید به اظهار نظر در این مورد پاسخی نداد.

گفتنی است که عربستان سعودی, امارات متحده عربی, بحرین و مصر, کشور قطر را متهم به حمایت از گروه های تروریستی و همکاری با جمهوری اسلامی ایران, کرده اند. ادعایی که مقامات قطری بارها آن را رد کرده و آنرا بعنوان تجاوز به حاکمیت اش تلقی کرده اند.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here