کره‌جنوبی می‌گوید در نخستین ساعات بامداد جمعه به وقت شرق آسیا, کره شمالی موشک دیگری را از پیونگ‌یانگ به سمت شرق پرتاب کرده که بنابر گزارش‌ها پس از ورود به آسمان ژاپن ساکنان مناطق متاثر از آن هشدار خطر دریافت کرده و به پناهگاه‌ها رفته‌اند.

ژاپن می‌گوید این موشک به احتمال زیاد وارد بخشی از آسمان این کشور شده و بر همین اساس به شهروندان آن مناطق هشدار پناه گرفتن داده شده است.

کره‌جنوبی می‌گوید موشک پرتاب شده توانسته تا ارتفاع ۷۷۰ کیلومتری بالا رود و مسافتی حدود ۳۷۰۰ کیلومتر را هم طی کند؛ ارقامی که در صورت تایید می‌تواند از بهبود و تثبیت برد موشک‌های بالستیک کره‌شمالی خبر دهد و ادعای این کشور مبنی بر قادر به هدف قرار دادن خاک آمریکا را به واقعیت نزدیک‎تر کند.

سئول همچنین خبر داده در پاسخ به این آزمایش جدید, ارتش کره‌جنوبی فورا چند موشک ضدموشک بالستیک در کرانه‌های دریای کره شلیک کرده؛ اقدامی که در چند ماه گذشته به پاسخی معمول از سوی کره‌جنوبی و نیروهای آمریکایی مستقر در آن منطقه تبدیل شده که بنا دارند هر بار توان دفاعی سئول را به رخ پیونگ‌یانگ بکشد.

ارتش آمریکا تایید کرده که این موشک حوالی ساعت ۱۱:۳۰ صبح جمعه به وقت هاوایی شلیک شده و توسط رادارهای نظامی آمریکا تعقیب شده است. بنابر اطلاعیه پنتاگون, ستاد فرماندهی ارتش آمریکا در اقیانوس آرام اعلام کرده جزئیات این آزمایش موشک بالستیک را دردست بررسی دارد اما یقین یافته که این پرتاب هیچ تهدیدی متوجه آمریکای شمالی و جزیره گوآم نکرده است

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here