حسین صفوی

نخستین دور انتصاب استانداران جدید در دولت دوازدهم روز چهارشنبه 22 شهریور انجام شد و استانداران هفت استان با رای اعضای هیات دولت مشخص شدند.

در جلسه هیات دولت به ریاست آقای روحانی, با رای اعتماد هیات وزیران، محمدعلی نجفی استاندار البرز, محمدمهدی مروج‌الشریعه استاندار خراسان‌جنوبی, اسماعیل تبادار استاندار فارس, عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین, علی‌محمد احمدی استاندار کهگیلویه ‌و بویراحمد, موسی خادمی استاندار لرستان و فریدون همتی استاندار هرمزگان شدند.

الان بحث مان این نیست که با انتخاب و گرایش سیاسی این استانداران کفه ترازو به سود اصولگرایان یا اصلاح طلبان سنگینی می کند ، بلکه بحث بر سر اینست که در انتخاب این استانداران چه معیارهایی حاکم بود؟

فراموش مان نشده که در دولت قبل برخی استانداران با سیاست‌های آقای روحانی همراهی نمی کردند و این امر اعتراضاتی را به وجود آورد و هرچند که برخی استانداران تغییر کردند اما همچنان نسبت به عملکرد سایر استانداران انتقاداتی وجود داشت.

وزیر کشور در کابینه جدید هم از احتمال تغییرات و جابه‌جایی‌هایی در میان استانداران خبر داد و حالا با مشخص شدن استانداران جدید هفت استان, سه نفر از آنها جدید هستند و چهار استاندار جابه‌جا شده‌اند.

گلایه اما اینجاست که وعده های آقای روحانی به کجا رفت؟ آیا دود شد و به هوا رفت؟ یا مشمول مرور زمان گردیده؟

شایان ذکر است که با وجود بسیاری از تلاش‌ها و توصیه‌ها برای حضور بانوان در مناصب مدیریتی در میان این هفت نفر هیچ خانمی حضور ندارد.یعنی ما در کشورمان هیچ بانوی شایسته و کاردانی نداشتیم که حداقل به سمت استاندار منصوب کنیم؟

جالب اینجاست که هم وزیر کشور و هم رئیس دفتر رئیس جمهور با حضور بانوان در این سمت ها موافق! هستند ، اما در عمل که نگاه می کنیم ، می بینیم که گویا کار شدنی نیست!

با وجود وعده‌های انتخاباتی آقای روحانی متأسفانه می بینیم که وزیر زن معرفی نشد, استاندار زن معرفی نمی شود, تعداد فرمانداران زن تغییری نکرده است و هیچ زنی به عنوان معاون وزیر منصوب نشده است. حتی در شهرداری تهران نیز آقای نجفی حاضر نشد که سهمی به مدیریت ارشد زنان در معاونت ها بدهد.

این نشان می دهد ، یک جای کار اعتدال می لنگد. شاید هم اصل و مشکل به جای دیگری بر می گردد و به ما که خوش باور و ساده لوح بودیم و حالا پیگیر وعده های در گل مانده شده ایم! تحقق وعده های آقای روحانی در مورد زنان و جوانان اما هرگز فراموش نخواهد شد. ایرانی به حرفش عمل می کند و نمی توان قول و قرارها را نادیده گرفت.

 

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here