بر اساس نظرسنجی هایی که در رابطه با انتخابات روز یکشنبه آلمان صورت گرفت، خبر از پیروزی مرکل برای چهارمین دور پیاپی می دهد.

بر اساس این نظرسنجی ها پیش بینی میشود که صدر اعظم آلمان که روز یکشنبه برای چهارمین بار سرنوشت خود را به رای عمومی می گذارد، بر رقیب سوسیال دموکرات پیروز خواهد شد هرچند این بار میزان پیروزی او به اندازه دوره های پیشین نخواهد بود.

درنظرخواهی ها پیش بینی میشود که مارتین شولتز رقیب سوسیال دموکرات ۲۳ در صد و «یونیون» گروه محافظه کار طرفدار خانم مرکل ۳۶ در صد آراء در رای گیری روز یکشنبه را کسب کنند.

خبرهای مثبتی که این روزها در رسانه ها منتشر می شود نشان می دهد که سرمایه گذاران به آینده اقتصاد آلمان خوش بین اند و نگرانی ها در باره یک یوروی قوی برطرف شده است.

بنا به نظرخواهی مرکزپژوهشی ZEW, بزرگ ترین اقتصاد اروپا طی ماه های آینده همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد، اشتغال بسیار بالاست، مزدها رو به افزایش است. هزینه های بدهی کشور به پائین ترین سطح رسیده و میل به مصرف در جامعه آلمان رو به گسترش است.

حزب چپ افراطی دی لینکه در رای گیری، با کسب ۱۰ در صد آراء، مقام سوم را خواهد داشت. حزب دموکرات های آزاد که طرفدار بازار آزاد است و نیز حزب گزینه آلمان، مخالف مهاجرپذیری، هرکدام با کسب ۹ در صد آراء در مقامهای چهارم قرار می گیرند. در نظرسنجی ها, حزب سبز طرفدار محیط زیست ۸ درصد آراء را کسب می کند.

با این حساب و از آنجا که هیچ حزبی اکثریت نصف بعلاوه یک را در پارلمان آینده نخواهد داشت، دولت بعدی ائتلافی خواهد بود ازیونیون با سوسیال دموکرات، یا ائتلاف سه گانه یونیون –حزب سبز- حزب دموکرات های آزاد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here