محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان كه برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به آمریکا سفر کرده است در مصاحبه اي اختصاصی با روزنامه نیویورک تایمز ضمن تاکید بر “غیرقابل مذاکره بودن” برجام تأكيد كرد كه در صورتيكه آمریکا خواستار اضافه کردن متممی به برجام است, ایران هم خواستار مذاکره مجدد همه بندهای این توافق است.

ظریف در این مصاحبه گفت آنچه واقعا آمريكا می‌خواهد این است که امتیازات بیشتری از ایران بگیرد و در مقابل امتیازات جدیدی به تهران ندهند. این نوع موضع بر خلاف منطق هر توافقی است. اگر آمریکا امتیازات جدید هسته‌ای می‌خواهد, ما هم به طور متقابل خواهان این امتیازات هستیم.

وی افزود: یک توافق هیچ وقت کامل نیست زیرا در هر مذاکره شما باید بده و بستان داشته باشید وگرنه به توافق نخواهید رسید. ما چرا باید درباره ضمیمه گفتگو کنیم؟ اگر شما می خواهید یک ضمیمه(برای این توافق) داشته باشید, ضمیمه باید درباره همه چیز باشد.

ظریف همچنين اظهارات دونالد ترامپ در مجمع عمومي سازمان ملل متحد كه برجام را “مایه شرمساری ” برای آمریکا خوانده بود را “مهمل و پوچ” توصيف كرد و گفته صحبت درباره مذاکره دوباره, به معنای بازگشت همه شرایط به زمان قبل از گفتگوهای هسته ای از جمله بازگرداندن ۱۰ تن اورانیوم غنی شده ایران که این کشور پس از امضای برجام, آن را به روسیه ارسال کرد، ميباشد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here