ترامپ در توئیت جدید خود نوشت: ایران موشک آزمایشی بالستیک شلیک کرده است که قادر است به اسرائیل برسد. آنها همچنین با کره شمالی کار می کنند. توافقی که داریم چندان توافقی هم نیست!

انتخاب نیوز به نقل از  رویترز – جمهوری اسلامی ایران روز شنبه اعلام کرد که یک موشک بالستیک جدید را بطور موفقی با برد 2000کیلومتر آزمایش کرده و باوجود فشار آمریکا برای توقف آن, زرادخانه اش را توسعه می دهد.

آمریکا تحریمهای یکجانبه یی علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده و ادعا کرده که آزمایشات موشکی ایران یک قطعنامه سازمان ملل را نقض کرده است قطعنامه یی که از تهران خواسته است به فعالیتهای مربوط به موشکی که بتواند تسلیحات اتمی را حمل کند دست نزند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور در یک پیام توییتری گفته است تست موشکی نشان دهنده ضعف توافق اتمی با ایران است که توسط سلفش اوباما به انجام رسیده است. وی همچنین این اقدام را به حرکت اخیر مهاجم کره شمالی ربط داده است.

ترامپ گفته است «ایران اخیرا یک موشک بالستیک قادر به رسیدن به اسراییل را آزمایش کرده است. آنها همچنین با کره شمالی کار می کنند. این توافقی نیست که ما باید داشته باشیم.»

در همین رابطه فرانسه نیز اعلام کرد که بی نهایت از آزمایش موشکی ایران نگران است و از آنتونیو گوترز دبیر کل سازمان ملل خواست یک گزارش کامل از این اقدام ایران تهیه کند.

خانم آگنیس روماتیت اسپانج سخنگوی وزارت خارجه فرانسه طی بیانیه ای گفت: فرانسه از ایران خواسته است تمامی فعالیتهای بی ثبات کننده در این منطقه را متوقف کند. فرانسه همراه با دوستانش و بخصوص اروپا ابزاری را در نظر خواهد گرفت تا ایران فعالیتهای بالستیک بی ثبات کننده را خاتمه بدهد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here