بنقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس – مطابق بیانیه ای که توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در روز یکشنبه امضا شد و جایگزین منع مسافرتی قبلی شد، شهروندان بیش از 6 کشور با محدودیتهای جدیدی برای ورود به آمریکا مواجه می شوند.

مقررات جدید که شهروندان ایران، چاد، لیبی، کره شمالی، سومالی، سوریه و یمن و برخی هم از ونزوئلا را شامل می شود از 18 اکتبر اجرایی خواهد شد.

اعلام این مقررات در همان روزی است که منع مسافرتی موقت توسط ترامپ نسبت به بازدیدکنندگان از 6 کشور اصلی مسلمان بعد از 90 روز که مدتش منقضی شده اعمال شدند. بر اساس این مقررات شهروندان ایران،لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن نمی توانند وارد آمریکا بشوند.

مقررات جدید، تعلیق همه ویزاهای مهاجرتی برای شهروندان چاد، ایران، لیبی، کره شمالی، سوریه، یمن و سومالی را شامل می شود. بر اساس این اقدامات ضد ایرانی ترامپ، شهروندان ایرانی دیگر نمی توانند برای گردشگری و یا کار ویزا بگیرند و فقط واجد شرایط دانشجویی و تبادل ویزای فرهنگی آنهم در صورتی که مورد موشکافی افزوده تر قرار بگیرند، هستند. این موشکافی افزوده همچنین در مورد شهروندان سومالی که خواهان ویزای غیردائم هستند، انجام خواهد شد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here