واشنگتن اگزمینر در گزارشی که روز 4 شهریور منتشر کرد، اعلام کرد که دو مقام آمریکایی در مصاحبه ای با تلویزیون فاکس نیوز،آزمایش موشک بالستیک میان برد ایران را جعلی خوانده اند.

بنا به این گزارش تصاویر ویدئوی  منتشره توسط تلویزیون دولتی ایران درروزجمعه که  پرتاب موفقیت آمیز موشک میان برد بالستیکی را نشان می داد، چند ماه قدیمی است و از یک پرتاب موشک ناموفق در ماه ژانویه می باشد.

این گزارش می افزاید: پرس تی وی روز جمعه گزارش کرد موشکی که در رژه نظامی در تهران پرده برداری شده، بعدا بطور موفقیت آمیز آزمایش شده است. تصاویری که توسط این تلویزیون دولتی ایران پخش شد باعث واکنش و یک توئیت از جانب دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شد که چند روزقبل در سخنرانی اش در ملل متحد از ایران انتقاد کرده بود و توافق اتمی ایران را برای آمریکا  ”خجالت آور“ خوانده بود.

ترامپ در واکنش به خبر آزمایش موشکی ایران در توئیت خود عنوان کرد: ”ایران همین الان یک موشک بالستیکی را پرتاب کرد که قدرت رسیدن به اسرائیل را دارد. آنها همچنین در حال کار با کره شمالی می باشند. چیز زیادی از توافق ما نداریم.”

در ادامه این گزارش آمده است: ولی دو مقام آمریکایی به فاکس نیوز گفتند که این پرتاب هرگز انجام نشده است، بلکه این تصاویر از رسانه دولتی ایران به آزمایش ناموفق پرتاب موشک در ژانویه مربوط میشود که دراثنای آن پرتاب موشکی، ایران در تلاش  شلیک موشک بالستیک میان برد خرمشهرخود بود.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here