«رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه با «برونو رودریگز» همتای کوبایی خود در واشنگتن دیدار کرد.

قرار بود که تیلرسون در این دیدار موضوع «حمله های اسرارآمیز » صوتی به دیپلمات‌های آمریکایی در سفارت هاوانا در کوبا را مورد گفت‌وگو قرار ‌دهد.

براساس گزارش های منابع آمریکایی ادعا میشود که دست کم ۲۱ دیپلمات آمریکایی مستقر در سفارت این کشور در هاوانا دچار مشکلات فیزیکی از جمله آسیب دیدگی مغز و ضعف شنوایی شده‌اند.

رکس تیلرسون می‌گوید مشکلات دیپلمات‌ها ناشی از «حمله های بهداشتی» است. مقام‌های آمریکایی معتقدند حمله‌ها توسط یک دستگاه صوتی انجام می‌شود، اما نمی دانند چه کسی در پشت حملات قرار دارد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، بورونو رودریگز، وزیر امور خارجه کوبا به آمریکا درباره تصمیم عجولانه‌اش درباره حملات مرموز علیه کارمندان سفارت ایالات متحده در هاوانا هشدار داد و به مقام‌های آمریکایی تاکید کرد تا برای بررسی این مساله همکاری کنند.

وزارت خارجه کوبا در بیانیه‌ای با اشاره به این مساله که همکاری موثر مقام‌های آمریکایی برای بررسی این مساله بسیار ضروری و پراهمیت است اعلام کرد: کوبا بار دیگر تاکید دارد تحقیقاتی برای حل این مساله صورت گرفته است و تا زمانی که پیشرفتی در آن حاصل شود ادامه خواهد یافت. این مساله مایه تاسف است که حمله به مقام‌های سفارت آمریکا در هاوانا را سیاسی کنیم و تصمیمات عجولانه از سوی واشنگتن بدون داشتن شواهد مشخص و در دست داشتن نتایج تحقیقات مورد قبول نیست.

این دیدار میان رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا با همتای کوبایی‌اش ۱۰ روز پس از آن صورت گرفت که تیلرسون گفت آمریکا در حال بررسی برای بستن سفارت تازه باز شده‌اش در هاواناست.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here