روزگذشته دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در دیدار با سناتور دنیس اودونوان, رئیس مجلس سنای ایرلند با اشاره به سابقه روابط دوستانه دو کشور گفت: امروز زمینه های بسیار خوبی برای توسعه همکاری ها و مناسبات تهران – دوبلین در بخش های مختلف از جمله کشاورزی, صنعتی, داروسازی و تجهیزات پزشکی, فناوری های نوین و ارتباطی وجود دارد که باید از آنها در راستای گسترش همه جانبه روابط بهره برداری کنیم.

روحانی بر ضرورت توسعه روابط بانکی به عنوان پایه اصلی گسترش همکاری های تجاری و اقتصادی دو کشور تاکید کرد و افزود: توسعه روابط با اتحادیه اروپا, پایداری برجام و عمل طرفین به تعهدات و همکاری با آژانس و نیز مبارزه با تروریسم سه محور مهم در سیاست خارجی ایران است.

رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نسبت به پایبندی کامل به توافق هسته ای مصمم و متعهد است, تصریح کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی در هشت گزارش خود بر پایبندی کامل ایران به تعهداتش تاکید داشته و همانگونه که بارها اعلام کرده ایم, ایران هرگز آغازکننده نقض توافق نخواهد بود. روحانی با بیان اینکه خوشبختانه امروز مشکلات منطقه روبه کاهش بوده و گروه های تروریستی که در عراق, سوریه و لبنان فعال بودند, بسیار تضعیف شده اند, خاطرنشان کرد: همه باید در برابر تروریسم دست به دست هم داده و همصدا و یکپارچه عمل کنیم, چراکه تروریسم تهدیدی برای همه جهان به شمار می رود.

سناتور دنیس اودونوان, رئیس مجلس سنای ایرلند نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با رئیس جمهور کشورمان ابراز داشت: ایرلند مصمم به توسعه همه جانبه مناسبات و همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران است.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here