میخاییل بوگدانف نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه و معاون وزیر خارجه روسیه و مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو تازه ترین تحولات در سوریه، نتایج مذاکرات سوری-سوری آستانه، مسائل خاورمیانه و مناسبات دوجانبه را بررسی کردند.

پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه روسیه شامگاه جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: معاون وزیر خارجه روسیه و سفیر ایران در مسکو، در باره توافق های به دست آمده در نشست ششم آستانه گفت وگو کردند.

این بیانیه می افزاید: دو طرف همچنین بر اهمیت تداوم همکاری و هماهنگی اقدامات ایران و روسیه در مسائل منطقه ای در قالب دوجانبه و چارچوب چندجانبه تاکید کردند.

گفتنی است که ایران، روسیه و ترکیه کشورهای حامی مذاکرات سوری آستانه را تشکیل هستند که تاکنون شش دور آن برگزار شده و سه کشور برای برگزاری دور جدید گفت و گوها در پایتخت قزاقستان آماده می شوند.

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه به تازگی ابتکار مشترک این کشور، ایران و ترکیه منجر به ایجاد چهار منطقه امن در سوریه را راهگشا و مورد حمایت بسیاری از کشورها اعلام کرد.

ایران، روسیه و ترکیه 14 اردیبهشت سال جاری در چهارمین دور مذاکرات آستانه پایتخت قزاقستان، تفاهم نامه ایجاد مناطق امن را در سوریه امضا کردند که در برگیرنده مناطقی در استان های ادلب، بخش هایی از حمص، غوطه شرقی، درعا و قنیطره با هدف کاهش خشونت ها است.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here