رجب طیب اردوغان, رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در پایان نشست بیست و ششمین نشست مشورتی و ارزیابی با اعضای حزب عدالت و توسعه در شهر افیون قره حصار گفت:هیچ کس از جمله بنده نمی تواند خود را بالاتر از آرمان ها حزب ببیند. ما به خاطر داشتن رابطه عاطفی با مردم 15 سال است که حزب حاکم هستیم. اعضای گروه تروریستی که اکنون حساب پس می دهند, پیش از این در وجدان های مردم حبس شده اند. اینک با نیرنگ هایشان می خواهند نجات یابند.

وی در قسمتی از سخنان خود افزود: اقدامات ترکیه در مورد گروه تروریستی به تدریج نتایج شان را می دهند. حکم محکومیتشان صادر می شود, حالا موضع کشورهای دیگر را از لحاظ قوانین بین المللی بهتر خواهیم دید. هیچ یک از اعضای این گروه نه در شرق و نه در غرب مانند گذشته آسوده خیال نیستند. قطعا روزی تمامی اعضای گروه تروریستی خیانتکار فتو، تاوان این اعمالشان را پرداخت خواهند کرد. پشیمانی این افراد که از بی وطنی خود سخن می گویند, فایده ای در پی نخواهد داشت.

اردوغان ادامه داد: همزمان با نابودی تک تک تروریست ها در کوه ها, امتداد آنها در سیاست نیز تبدیل به جسد شده است. کسانی که تلاش داشتند همچون یک غده سرطانی به دولت و جامعه رسوخ کنند افشا شدند. گروه تروریستی فتو با کمک شبه نظامیانش تلاش داشت یوغ بندگی را بر گردن مردم بزند. در حال حاضر نیز سعی دارتد با توسل به دروغ خود را نجات بدهند. دادگاه های این افراد را کم کم به پایان می رسد. شما فریب دروغ و اقدامات تحریک آمیز کوتوله های آنها را نخورید.

گروه ترویستی فتو در دین نیز ساختار موازی ایجاد کرد و به جریانی انحرافی تبدیل شده است. حالا بهتر می فهمیم که چرا غرب آغوش خود را هر چه بیشتر به سمت این گروه هایی که از اصول دین منحرف شده اند باز می کند. فتو کجاست؟ در غرب. شاهد هستیم که فتو خود را در کشورهای مختلف اروپایی سازماندهی کرده است. یعنی چه پناهجو شده اند؟ اینها خائن و قاتل هستند. در دادگاه های ما علیه این افراد احکام قضایی صادر شده است.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here