انتخاب نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی- بیش از 6000 مسلمان آراکانی که اغلب آنان را زنان و کودکان تشکیل می دهند در منطقه بی طرف مرز میانمار و بنگلادش آواره شده ‎اند.

به گزارش روزنامه دیلی استار بنگلادش, 6300 مسلمان آراکانی که اغلب آنان را زنان و کودکان تشکیل می دهند از تاریخ 27 آگوست در منطقه بی طرف مرز این کشور با میانمار در انتظار به سر می برند.

بخشی از نیازهای مسلمانان آراکان که از خشونت ارتش و بودایی های میانمار فرار کرده و به این منطقه آمده اند از طریق کمک های انسانی و پزشکی, توسط نگهبانان هنگ مرزی بنگلادش تامین می شود.

به این افراد اجازه رفتن به شهر تامبرو بازار بنگلادش داده می شود اما پس از تهیه مایحتاج خود باید به این منطقه بازگردند.

کبیر احمد, یکی از آنها در این زمینه گفت: ما به اینجا نیامدیم که برای همیشه بمانیم. میانمار به ما حق شهروندی بدهد به آنجا باز خواهیم گشت .

مسلمانان آراکان می گویند که دولت میانمار در مرز بنگلادش مین گذاری کرده است. شمار زیادی بر اثر این مین ها اعضای بدن خود را از دست داده اند.

گفتنی است ارتش میانمار در تاریخ 25 اوت گذشته حملات خود به منطقه آراکان را آغاز کرد. در این حملات هزاران غیرنظامی آراکانی جان باخته و حدود 200 روستا توسط ارتش و بوداییان افراطی به آتش کشیده شده است.

از سال 1970 تاکنون 84 درصد از جمعیت 2 میلیونی مسلمانان آراکان در پی خشونت های ارتش میانمار و بوداییان افراطی به کشورهای اطراف گریخته اند.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here