انتخاب نیوز – کارلس پوجدمون رئیس منطقه خودگردان کاتالونیا برای مذاکره با دولت اسپانیا اعلام استقلال را به تعویق انداخت.

رییس منطقه خودگردان کاتالونیا در شرق اسپانیا طی سخنانی در پارلمان محلی کاتالونیا که برای اولین بار پس از برگزاری همه پرسی استقلال در تاریخ 1 اکتبر ماه جاری گرد هم آمدند, با بیان اینکه مسئولیتی که مردمش به او محول کرده اند را بر عهده می گیرد, اعلام کرد:” اگرچه کاتالونیا حق استقلال را بر اساس نتایج همه پرسی 1 اکتبر به دست آورد, برای گشایش راه مذاکره با دولت اسپانیا اعلام استقلال را به تعویق می اندازم و از این دولت می خواهم میانجیگری بین المللی را بپذیرد.

پوجدمون با بیان اینکه کاتالونیا یک مشکل در اروپا است, گفت: “هیچ وقت از من حرف های تهدید آمیز نخواهید شنید. پیام های تنش زا نخواهم داد. بلکه پیام های من برای کاهش تنش خواهد بود. اگر چه هم عقیده نباشیم, با هم زندگی خواهیم کرد”.

وی با تاکید بر موقعیت خودمختاری کاتالونیا که دادگاه قانون اساسی در سال 2010 آن را لغو کرده است, افزود: “پس از صدور این حکم توسط دادگاه قانون اساسی در سال 2010 دولت اسپانیا هیچ تلاشی نکرد و مردم کاتالونیا نیز تنها تضمین زندگی خود را در تشکیل دولت خود دیدند”.

مخالف اسپانیا و اسپانیایی ها نیستیم

پوجدمون با بیان این که روابط خوب با مردم اسپانیا اولویت ماست, گفت: ما گناهکار, دیوانه یا کودتاگر نیستیم. ما مردمی عادی هستیم که می خواهیم حق رای داشته باشیم. مخالف اسپانیایی ها نیستیم. برعکس, ما می خواهیم معامله ای بهتر با هم داشته باشیم. تا کنون شاهد روابط خوب نبودیم. باید همه ببینند که یک دموکراسی فراتر از قانون اساسی وجود دارد.

وی در ادامه سخنان خود گفت پلیس اسپانیا جهت جلوگیری از رفراندوم در 1 اکتبر به مراکز رأی گیری یورش بردند و در این میان بیش از 800 نفر زخمی شدند.

پوجدمون در پایان تاکید کرد برای اولین بار, کسانی که در اروپا پای صندوق رفتند٬ مورد حمله و تحت فشار قرار گرفته و مکالمات تلفن ها شنود شدند.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here