دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز گذشته (پنج شنبه 20 مهرماه) پیش از عزیمت به روسیه به منظور شرکت در صد و سی و هفتمین اجلاس اتحادیه بین‌المجالس و در فرودگاه مهرآباد در خصوص مواضع ایالات متحده آمریکا نسبت به برجام و اقدام متقابل ایران گفت: فکر نمی‌کنم در صحنه بین‌المللی خیلی مواضع آمریکا را جدی گرفته باشند لذا شاید رسانه‌های داخلی بیشتر به این موضوع بپردازند چون ناپختگی‌هایی در اظهارنظرها دیده می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اطلاع دارم کشورهای اروپایی, روسیه و چین موضع‌شان در خصوص برجام همانند ایران است لذا چنین اقدامات آنی و رفتارهای غیردقیق در این زمینه برای خودشان و کشورهای دیگر مشکل ساز است.

وی تصریح کرد: مشاهده نکردم در اجلاسی که 1+5 با ایران در نیویورک در خصوص برجام داشت هیچ یک از اعضا غیر از آمریکا حمایتی از موضع ایالات متحده کرده باشد بلکه همه گاها با واژه‌های نسبتا تند آن را تقبیح کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه برایمان روشن است ایران در این راستا ضرر نمی‌کند, افزود: در مسئله هسته‌ای و حوزه تحقیق و توسعه, پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم بنابراین با سرعت بیشتری کار می‌کنیم چون وفاق بین‌المللی در موضع ایران وجود دارد و همکاری‌های اقتصادی هم می‌تواند ادامه یابد.

رئیس قوه مقننه در رابطه با سخنرانی ترامپ رئیس جمهور آمریکا که قرار است روز جمعه در رابطه با کشورمان سخنرانی کند، تأکید کرد که هیچ‌گونه اضطرابی در مسئولین ایران در این زمینه وجود ندارد  زیرا روش‌های مختلفی برای مقابله در نظر گرفته شده است. وی در پایان خاطر نشان کرد: بنابراین با طمأنینه تصمیم می‌گیریم و دلیلی ندارد رفتار ناپخته‌شان را جدی بگیریم.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here