انتخاب نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی- رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی اظهار داشت که دورویی برخی از کشورها در قبال تحولات منطقه تاسف‌آمیز است.

رجب طیب اردوغان, در سخنرانی برای روسای دفاتر استانی حزب عدالت و توسعه در آنکارا اظهار داشت: ما از دورویی برخی از کشورهای متحد خود به شدت ناراضی هستیم.

رئیس جمهور ترکیه در این دیدار همچنین اظهار داشت: همانطوری که کسانی که در این روزهای سخت در کنار ما بودند را فراموش نخواهیم کرد, آنهایی را که مدام در تلاش برای خالی کردن زیر پای ما بودند را نیز فراموش نخواهیم کرد. ما به خوبی می دانیم که در روابط بین کشورها نمی توان دوستی و یا دشمنی مطلق اتخاذ کرد.

وی افزود: ما از دورویی برخی از کشورهای متحد خود به شدت ناراضی هستیم. وقتی با ما ملاقات می کنند هر گونه وعده و وعیدی می دهند اما کارهای زشتی که از پشت سر ما انجام می دهند را نیز پنهان نمی کنند. دیگر امکان پنهان کردن این خیانت ها وجود ندارد.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: هر روز با وضعیت, حمله و روش‌های جدیدی روبرو می شویم. بخشی از این حملات برای دور کردن توجه و تمرکز ما از تحولات حساس منطقه صورت می گیرد. کسانی که موفق به تحت فشار قرار دادن ترکیه با استفاده از گروه های تروریستی فتو و پ.ک.ک نمی شوند, خودشان به طور مستقیم وارد میدان شده اند.

اردوغان افزود: کسانی که سالها ما را به عدم مبارزه مناسب با گروه‌های تروریستی متهم کرده‌اند, اکنون تلاش می‌کنند شانه به شانه این گروه ها, منطقه را ساماندهی کنند. کسانی که می‌گویند بزرگترین هدف شان مبارزه با داعش است, اکنون برای مبارزه با این گروه, با تروریست های پ.ی.د و ی.پ.گ همکاری می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: گفته بودیم که ‘ممکن است شبی ناگهان بیاییم’, دیدید که نیروهای مسلح ما دیشب به همراه ارتش آزاد سوریه عملیاتی را در ادلب شروع کردند.

رجب طیب اردوغان در پایان تأکید کرد: استان ادلب سوریه هم مرز با ترکیه است. به همین علت باید تدابیر لازم را اتخاذ کنیم. هیچ کس نمی تواند به ما بگوید که ‘چرا این کار را انجام می دهید’. ما به دلیل وجود 911 کیلومتر مرز مشترک با سوریه, همواره در معرض تهدید و تجاوز قرار داریم. هیچ کس نمی تواند به ما بگوید ‘چرا این را این گونه انجام دادید’.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here