رئیس جمهوری روسیه در سی و هفتمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه بین المجالس جهانی اعلام کرد که جامعه بین المللی باید هرچه سریع تر بررسی موضوع بازسازی سوریه پس از جنگ را آغاز کند.

ولادیمیر پوتین طی سخنرانی خود در این اجلاس که در سن پترزبورگ برگزار میشود، اعلام کرد: جامعه بین المللی به ویژه کشورهای منطقه باید هرچه سریع تر بررسی موضوع بازسازی سوریه پس جنگ را آغاز کنند.

وی با یادآوری اینکه روسیه, ترکیه و ایران در نشست آستانه در خصوص ایجاد چهار منطقه عاری از درگیری در سوریه به توافق رسیدند و در پرتو این توافق و مطابق با قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل متحد فضای گفتگو میان مخالفان و دولت سوریه ایجاد شد, تصریح کرد: این اقدام, زمینه حفظ تمامیت ارضی سوریه و پاکسازی این کشور از تروریسم را فراهم کرد.

رئیس جمهوری روسیه با تاکید بر اینکه مبارزه با تروریسم باید بدون معیارهای دوگانه صورت بگیرد, اعلام کرد: مبارزه روسیه با تروریسم در چارچوب ساختاری که با شرکای واقعی ایجاد شده است, همچنان ادامه خواهد داشت.

گفتنی است اسماعیل قهرمان, رئیس مجلس ملت کبیر ترکیه نیز در سی و هفتمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه بین المجالس جهانی شرکت و سخنرانی کرد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here