مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از ابراز تمایل دو شرکت خارجی برای توسعه لایه های نفتی پارس جنوبی خبر داد.

علی کاردر با اشاره به مذاکره با شرکت های خارجی برای توسعه لایه های نفتی پارس جنوبی اظهار کرد:مذاکره با شرکت مرسک برای توسعه لایه های نفتی پارس جنوبی همچنان ادامه دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شرکت دیگری برای توسعه لایه های نفتی پارس جنوبی ابراز تمایل کرده است یا خیر,گفت: دو شرکت خارجی دیگر برای توسعه لایه های نفتی پارس جنوبی ابراز تمایل کرده اند که فعلا اسامی آن ها اعلام نمی شود.

طرح توسعه لایه های نفتی پارس جنوبی اوایل سال جاری به بهره برداری رسید و تولید آزمایشی از این میدان مشترک اواخر اسفند سال ۱۳۹۵ آغاز شده و طرح آن با ظرفیت تولید ۳۵ هزار بشکه نفت در روز به بهره برداری رسید.

قرارداد خدماتی بیع متقابل این طرح در سال ۱۳۸۳ با شرکت پتروایران امضا شد. این طرح به عنوان یکی از طرح های زیرمجموعه شرکت نفت و گاز پارس مطابق برنامه زمان بندی اولیه قرار بود در طول ١٩ ماه به بهره برداری برسد که به دلایل متعدد, زمان اجرای پروژه به تعویق افتاد. پس از جدا شدن طرح از شرکت نفت و گاز پارس, سازمان مستقل این طرح با نام اختصاری SPOL از ابتدای سال ۱۳۹۳ با معرفی مجری, زیر نظر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران فعالیت خود را شروع کرد .

اواخر اسفند سال گذشته بود که غلامرضا منوچهری, معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران از ارائه پیشنهاد از سوی شرکت دانمارکی مرسک درباره توسعه لایه های نفتی پارس جنوبی خبر داد و در اواخر فروردین سال جاری نیز علی کاردر, مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد این شرکت مطالعه فنی خود را ارائه کرده است.

منبع: ایسنا

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here