روز گذشته حمیدرضا بقایی معاون رئیس جمهور دولت احمدی نژاد با همراهی علی اکبر جوانفکر به دادگاه ویژه کارکنان دولت مستقر در ساختمان شماره۲ قوه قضائیه رفت. نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات بقایی, معاون اجرایی دولت دهم, در شعبه 1057 دادگاه کیفری ٢ استان تهران برگزار شد و آن طور که گفته شده، جلسه بعدی قرار است 30 مهر برگزار شود.

جوانفکر پس از پایان دادگاه درکانال تلگرامش نوشت: آقای بقایی در حالی که مستندات و دفاعیات خود را در یک کیسه پلاستیکی شکلات قرار داده بود, وارد دادگاه شد و کسانی که در بیرون انتظار او را می کشیدند, برای سلامتی اش صلوات فرستادند.

حمیدرضا بقایی پس از خروج از دادگاه گفت: قاضی دادگاه با توجه به غیرعلنی بودن جلسه, تاکید بسیار کرد که مفاد جلسه در خارج از دادگاه مطرح نشود.

بقایی افزود:  از رسانه ها درخواست می کنم که پیگیری کنند شاید جلسات بعدی به صورت علنی برگزار شود. جلسه رسیدگی خوب بود؛ در دفاع هیچ مشکلی نداریم. وی در ادامه مدعی شد: مشخص است که این پرونده سیاسی است. حسینی وکیل مدافع حمیدرضا بقایی, بعد از اتمام جلسه دادگاه موکلش در جمع خبرنگاران گفت: جلسه دادگاه برگزار شد؛ کیفرخواست توسط نماینده دادسرا قرائت شد.

وكیل وی درباره موارد اتهامی مطرح شده در پرونده بقایی گفت: همان موارد قبلی مطرح شده است و مالی بوده و از نظر ما همه در حد تخلف است و هیچ کدام جرم نیست, ولی برای همه دفاع داریم؛ دفاعیات را بعد از اینکه کیفرخواست اصلاح شد, به دادگاه ارائه می دهیم. وکیل مدافع بقایی ادامه داد: موارد اتهامی درباره ۳۰۰ میلیون اختلاس است و مسائل امنیتی در آن وجود نداشته و فقط مسائل اقتصادی است.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here