به گزارش انتخاب نيوز به نقل از رویترز, شرکت های چند ملیتی توتال و پژو از جمله مهمترین شرکت های فرانسوی هستند که از زمان اجرای برجام قراردادهایی را با ایران منعقد نموده اند. همچنین ده ها شرکت کوچک فرانسوی وارد بازار ایران شده و یا در حال بررسی ورود به اقتصاد این کشور هستند.

بر اساس دعوتنامه ارسالی از سوی گروه تجاری مدف به شرکت های مربوطه, مقاماتی از وزارت امور خارجه, دارایی و دفتر تجاری فرانسه در تهران در این نشست تبعات عدم تایید پایبندی ایران به برجام (از سوی ترامپ) را مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهند داد.

یک منبع دیپلماتیک فرانسوی در این باره گفت: ما همچنان در حال ارزیابی این مسئله هستیم که چگونه شرکت ها دارند به تصمیم ترامپ واکنش نشان می دهند, اما تلاش می کنیم در این زمینه خیلی نقش هشدار دهنده به آنها را ایفا نکنیم.

هرچند ترامپ اقدام به خارج ساختن آمریکا از توافق هسته ای نکرده, اما وی 60 روز به کنگره فرصت داده تا در مورد وضع مجدد تحریم ها علیه تهران که بر اساس برجام لغو شده اند تصمیم بگیرد.

بر اساس اعلامیه منتشر شده در سایت اینترنتی مدف, از جمله مسائل مورد بحث در این نشست شامل بررسی گام های بعدی در کنگره آمریکا, موضع دیگر طرف های توافق (انگلیس, فرانسه, آلمان, روسیه, چین و اتحادیه اروپا) و تاثیرات آنی تحولات اخیر بر شرکت های فعال در ایران خواهد بود.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here