انتخاب نیوز به نقل از رویترز- دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز شنبه شکست نیروهای داعش در شهر رقه پایتخت اعلام شده آنها را بعنوان ” یک راهگشائی مهم”  در کمپین جهانی علیه این شورشیان مورد ستایش قرار داد.

روز جمعه نیروهای دمکراتیک سوریه که عمدتا از کردها تشکیل شده است رسما آزاد سازی رقه را از داعش بعد از چهار ماه درگیری اعلام کردند.

ترامپ در بیانیه ای گفت ” با همدیگر, نیروهای ما تمامی شهر را از کنترل داعش آزاد ساختند. وی افزود: شکست داعش در رقه، بیانگر یک ”راهگشائی مهم” در کمپین جهانی ما برای شکست دادن داعش و ایدئولوژی بدخواهانه آن میباشد. با آزادسازی پایتخت داعش و عمده مناطق آن پایان خلیفه داعش در چشم انداز قرار دارد.”

رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: ” کمپین ایالات متحده علیه داعش بزودی وارد یک مرحله جدیدی خواهد شد  که در آن ایالات متحده ” از نیروهای امنیتی محلی, کاهش خشونت در سراسر سوریه و پیشبرد شرایط صلح پایدار بطوریکه تروریستها نتوانند برای در تهدید قرار دادن دستاوردهای امنیتی مشترک ما بازگردند, حمایت میکند.”

وی افزود: ” باهمدیگر, با کمک متحدان و شرکای خود, ما از مذاکرات دیپلماتیکی که به این خشونت در سوریه پایان میدهد, به پناهندگان اجازه بازگشت امن به خانه‌هایشان را می‌دهد و اجازه می‌دهد که انتقال سیاسی که به خواسته های مردم سوریه احترام میگذارد اتفاق بیفتد, حمایت خواهیم کرد,”.

بیانیه ترامپ هیچ اشاره ای به آینده بشار اسد نکرده است. وی همچنین در مورد اینکه ایالات متحده چگونه از نیروهای امنیتی محلی حمایت خواهد کرد توضیح نداده است.

یک سخنگوی کاخ سفید گفت سیاست ایالات متحده در قبال بشار اسد ” مانند قبل باقی مانده است.”

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here