آنتونیو گوترز دبیرکل ملل متحد روز جمعه 20 اکتبر در کاخ سفید در واشینگتن دی سی با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دیدار و گفتگو کرد.

ترامپ و گوترز، در میان سایر تنش ها تنش در شبه جزیره کره و مبارزه علیه تروریسم را مورد بحث قرار دادند.

همچنین دبیر کل سازمان ملل متحد و رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، اثر بخشی سازمان ملل و اصلاحات و همچنین موضوعات جهانی مورد نگرانی متقابل از جمله میانمار, تنش ها در شبه جزیره کره , وضعیت در خاورمیانه بزرگ و مبارزه علیه تروریسم جهانی را بحث و گفتگو کردند.

براین اساس«این دو متعهد شدند تا با همدیگر برای پرداختن به این موضوعات و سایر چالش های مشترک کار کنند.»

ترامپ در این دیدار به دبیر کل سازمان ملل متحد گفت: شما کاری بسیار بسیار قابل توجه در سازمان ملل انجام داده اید و من به نمایندگی از آمریکا، کارتان را تحسین می کنم.

وی افزود: من می دانم که شما با سفیر ما کار می کنید. نیکی هیلی در کلاسی بی نظیر کار می کند و به شما مفتخر است و خواسته است از شما بخاطر آنچه می کنید تشکر کنم.

گوترز نیز خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت: اول اینکه از حمایتی که شما در رابطه با پروسه اصلاحات که در مجمع عمومی داریم می کنید متشکرم. من یک مومن واقعی به این هستم که ما در جهانی کثیف زندگی می کنیم اما نیاز داریم اصلاحاتی قوی کنیم و سازمان ملل را مدرنیزه کنیم.

وی ادامه داد: ما نیاز به یک سازمان ملل قوی داریم که براساس ارزشهای سنتی, آزادی, دموکراسی و حقوق بشر باشد.  دبیر کل سازمان ملل متحد در پایان افزود: ما در این رابطه به همکاری مستحکمی بین آمریکا و سازمان ملل نیاز داریم و خیلی از اینکه اینجا هستم خشنودم.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here