رئیس دانشگاه بوعلی و گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم, تحقیقات و فناوری با بیان اینکه از مسائل و مشکلات مالی دانشگاه‌ها از نزدیک آشنایی دارد, گفت: مشکل اصلی این مشکلات به منابع مالی دولت بر می‌گردد. در حال حاضر نیز دانشگاه‌ها هنوز درآمد اختصاصی حاصل از فعالیت‌های علمی و پژوهشی قابل توجهی ندارند؛ بنابراین یکی از برنامه‌های اصلی در وزارت علوم متکی کردن دانشگاه‌ها به درآمدهای اختصاصی است.

دکتر منصور غلامی با بیان اینکه مسائل و مشکلات شکل گرفته در دانشگاه‌ها را جمع‌آوری و در رفع‌شان تلاش خواهم کرد, تصریح کرد: محور اصلی برنامه‌ها؛ اهداف, مأموریت‌ها و برنامه‌های اسناد بالادستی در حوزه آموزش عالی خواهد بود که به نظر می‌رسد توفیقات اجرایی در آنها کمتر بوده است.

وی یادآور شد: بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها, توسعه علمی با حفظ جایگاه علمی کشور در منطقه و جهان و تلاش برای به دست آوردن مرجعیت علمی در بخش‌هایی که توانمندی علمی داریم از جمله برنامه‌های اجرای ما خواهد بود.

غلامی خاطرنشان کرد: هدایت پژوهش‌های کشور به سمت حل مشکلات اجرایی, صنعتی و اجتماعی کشور علاوه بر توسعه در زیرساخت‌های علوم بنیادی و فناوری‌های جدید در دستور کار خواهد بود.

وی به توانمندسازی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برای خوداشتغالی و کارآفرینی تأکید کرد و گفت: مباحث فرهنگی برای اعتلای جایگاه اساتید, شادابی و نشاط علمی و سیاسی دانشجویان, تعمیق باورهای دینی و توسعه همبستگی ملی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here