حجت‌الاسلام حسن روحانی در همایش چهلمین سالگرد شهادت آیت‌الله مصطفی خمینی عنوان کرد: برای مجلس بزرگداشت شخصیت بزرگ حوزوی و علمی و انقلابی ما از بیت بزرگ حضرت امام آیت‌الله سید مصطفی خمینی بعد از ۴۰ سال امروز به یاد آن روزها در اینجا گرد آمده‌ایم.  ایشان به عنوان مشاور و معاون و یار بزرگ در کنار امام بود. آیت‌الله مصطفی خمینی تنها فرزند امام نبود, خود جایگاه ویژه‌ای داشت در انقلاب و نهضت ما هم جایگاه او ممتاز بود.

رئیس جمهور کشورمان در ادامه با اشاره به سخنان مداخله‌جویان برخی از کشورها درخصوص توان دفاعی ایران تصریح کرد: ممکن است یک نفر درباره تسلیحات و توان دفاعی ایران حرف بزند. تسلیحات ایران مانند همه دنیا است. در جهان قوانین بین‌المللی داریم که همه بر آن اساس عمل می‌کنند. نیروی نظامی ما باید بازدارنده باشد و در شرایط مبادا دفاع موثر انجام دهد. همه دنیا این گونه است.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه کسی نمی‌تواند درخصوص قدرت نظامی یک کشور که براساس قانون اساسی و دکترین نظامی‌اش طراحی شده حرف بزند, خاطرنشان کرد: ممکن است برخی‌ها بخواهند حرف بزنند و ما مشکلی نداریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه در دنیای سیاست صفر و صد نداریم, عنوان کرد: ما در کشور به دنبال منافع‌مان هستیم و هرچه در چارچوب منافع و مصالح کشور ماست در این چارچوب حرکت می‌کنیم. ما مشکلی نداریم. امروز, روزی نیست که سخنانی گفته شود که مردم ما نسبت به آینده امیدشان تضعیف شود.

روحانی با بیان اینکه ما آینده بسیار خوبی خواهیم داشت, یادآور شد: ملت ما در مسیر درست در حال حرکت است. در منطقه قدم‌های صحیحی برداشتیم. در زمینه هسته‌ای قدم‌های بسیار درستی برداشته‌ایم. قدم‌های ما هیچ مشکلی نداشته است.

وی با اشاره به سخنان روز گذشته رئیس‌جمهور امریکا بیان کرد: رئیس‌جمهور امریکا گفت چیکار کنیم اروپایی‌ها می‌گویند ما در کار کردن با ایران منفعت داریم. خب آنها نمی‌توانند ولی ما تنها می‌ایستیم. این لحن را ببینید. نشان می‌دهد ملت ایران مسیر درستی را انتخاب کرده است البته اساس برای ما, تلاش‌های خودمان است. باید جهاد و فداکاری کنیم. خدا نیز راه بر ما نشان می‌دهد.

رئیس دولت دوازدهم با بیان اینکه ما مسیر درستی را انتخاب کنیم و نباید تردیدی در این باره داشته باشیم, گفت: ما نباید تردید داشته باشیم. امید به آینده ضرورت است. به راحتی می‌توانیم در برابر مشکلات بایستیم و از همه مشکلات عبور کنیم.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here