محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز در پیامی تصویری به صورت زنده در همایش بین المللی ایران و مناطق پیرامونی اظهار داشت: شاید مهم ترین مشکل ما فهم اشتباه در خصوص مشکلات منطقه است که باعث شده سیاست های غلطی برای حل مشکلات در پیش گرفته شود و این اشتباه ادراک منجر به پیشنهاد و اجرای راهکارهای بسیار نادرستی شده است که این راهکارها امروز شرایط نا مناسبی را در منطقه ما دامن زده است.

وی گفت: اطمینان دارم که این سمینار می تواند برای ادراک درست از مشکلات منطقه و پیدا کردن راهکارهای مناسب برای ایجاد محیط امن کمک کننده باشد.

ظریف با اشاره به اینکه برای جمهوری اسلامی ایران, مناطق پیرامونی بسیار مهم است, تصریح کرد:جمهوری اسلامی به دلیل مردمی بودن از امنیت و پیشرفت برخوردار است و امنیت و پیشرفت خود را از درون می گیرد و البته تمایل به همکاری منطقه ای و بین المللی هم وجود دارد اما امنیت و پیشرفت برای ایران درون زا است و در عین حال برون گرا هست.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: برای ایران, زیستن در یک منطقه امن حیاتی است و برای همین است که جمهوری اسلامی ایران در طول تاریخ چهل ساله خودش همواره تلاش کرده به گفتگو, همکاری, مقابله و مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در منطقه کمک کند.

منبع: مهر

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here