دیروز تعدادی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه علامه در اعتراض به وزیر پیشنهادی علوم تجمع کردند. نظر مجلس هم نسبت به وزیر پیشنهادی علوم یک دست نیست. تعدادی از نمایندگان او را گزینه مثبتی می دانند و عده دیگری موضع خنثی یا منفی نسبت به او اتخاذ می کنند, شاید به همین خاطر است که رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می گوید: باید مواضعش را برای نمایندگان شفاف کند . غلامرضا تاجگردون در گفت وگو با ایسنا درباره معرفی رضا اردکانیان به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو به مجلس, گفت: ایشان فردی کارشناس هست, همچنان که آقای بیطرف هم همین طور بود اما آقای بیطرف نتوانست دغدغه مجلس را برطرف کند و به همین دلیل رای نیاورد ولی فکر می کنم آقای اردکانیان با توجه به سوابق بین المللی و تجربه آقای بیطرف در جلسات این هفته با نمایندگان مواضع فنی خود را مشخص کند و اگر دغدغه ای هست آن را رفع کند.

وی با بیان اینکه اردکانیان از نظر فنی, سیاسی و اقتصادی نقصی ندارد افزود: در مورد رای عدم اعتماد مجلس به آقای بیطرف ما 20 درصد و خود ایشان 80 درصد نقش داشت. ایشان تلاش نکرد با دیدگاه هایش مجلس را قانع کند و نطقش هم نقشی در تحریک مجلس نداشت و طبیعتا مجلس به ایشان رای نداد اما به نظرم آقای اردکانیان تجربه آقای بیطرف را می بیند. نماینده مردم گچساران در مجلس درباره وزیر پیشنهادی علوم نیز گفت: من شناخت زیادی نسبت به آقای غلامی ندارم و مجلس به جز برخی افراد کلا ایشان را نمی شناسد, لذا ایشان باید برای نمایندگان مواضعش را شفاف کند چرا که وزارت علوم یک وزارتخانه تاثیرگذار است و جامعه روی آن حساسیت زیادی دارد.

یکی از اعضای کمیسیون آموزش می گوید: وزیر پیشنهادی علوم برنامه ششم توسعه را کپی و به عنوان برنامه خود به مجلس ارائه کرده است. سیدمحمدجواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش, تحقیقات و فناوری در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان, با اشاره به معرفی غلامی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم گفت: وی مشی اصلاحاتی داشته و از حامیان معین در گذشته بوده است. وی ادامه داد: غلامی در چهار سال اخیر همان طور که حجت الاسلام روحانی می خواهد, مشی اعتدالی پیدا کرده است.

ابطحی افزود: مشی اعتدال و میانه روی در اقتصاد امکانپذیر است اما در سیاست حق و باطل حد وسط نداشته و نمی توان بندبازی کرد. نماینده مردم خمینی شهر با اشاره به برنامه های کاری غلامی اظهار کرد:وزیر پیشنهادی علوم و تحقیقات تنها برنامه ششم توسعه را در حیطه وظایف وزارت علوم کپی و به عنوان برنامه خود به مجلس ارائه کرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: بحث تکمیل ظرفیت دانشگاه ها در برنامه ششم توسعه ذکر شده اما آقای غلامی هیچ گونه برنامه ای برای اجرای آن اعلام نکرده است, با این برنامه ها بنده هم می توانم وزیر علوم بشوم.

منبع : ايسنا

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here