مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم‌ایر گفت: تفاهم‌نامه اولیه خرید ۱۵ فروند هواپیما با بوئینگ نیز به امضا رسیده است.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم‌ایر گفت: مذاکره ما با بوئینگ و ایرباس ادامه دارد و تفاهم‌نامه اولیه خرید ۱۵ فروند هواپیما با بوئینگ نیز به امضا رسیده است.

محمود شکرآبی امروز (یکشنبه) در بیست‌وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها گفت: با امضای تفاهم‌نامه اولیه با بوئینگ قرار شده است این شرکت، مجوزهای مورد نیاز را از خزانه‌داری آمریکا بگیرد و شرکت قشم‌ایر نیز به دنبال تامین منابع مالی اجرای قرارداد باشد.

به گفته وی، طبق تفاهم‌نامه اولیه با بوئینگ مقرر شده است «پس از امضای قرارداد فروش ۱۵ فروند هواپیما، این شرکت ۲ فروند هواپیمای ۷۳۷ سری ۸۰۰ را در سال ۲۰۱۸ تحویل دهد».

وی با اشاره به مذاکرات این شرکت برای تامین ۱۲ فروند هواپیما با نمایندگان شرکت ایرباس نیز گفت: در مجموع برای خرید چهار فروند ایرباس ۳۳۰ پهن پیکر و هشت فروند ایرباس ۳۲۰ یا ۳۲۱ از طریق فاینانسورهای خارجی در حال مذاکره‌ایم که این هواپیماها را به صورت دست دوم یا نو بخریم.

شکرآبی اضافه کرد: با توجه به شرایط بازارهای جهانی در صورتی که بتوانیم فاینانسورهای خارجی را برای تامین مالی خرید این هواپیما جذب کنیم، خریدهای ما از ایرباس به صورت اجاره به شرط تملیک خواهد بود.

وی اعلام کرد: توانستیم برای نخستین بار مجوز پروازهای قشم‌ایر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دریافت کنیم و برای توسعه مسیرهای بین‌المللی به ناوگان جدیدی برای پرواز از ایران به اروپا نیازمندیم.

شکرآبی از جابه‌جایی ۳۰ درصد حاجیان ایرانی در حج امسال با این ناوگان خبر داد و افزود: قرار بود بیش از ۸۶ هزار حاجی ایرانی توسط ناوگان هوایی ایران‌ایر و سعودی جابه‌جا شوند اما با توجه به اعلام ناتوانی شرکت سعودی، مقرر شد بخشی از این افراد توسط ناوگان قشم‌ایر بین ایران و فرودگاه‌های جده و مدینه جابه‌جا شوند.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here