روسای جمهور دو کشور روسیه و آذربایجان , به منظور شرکت در دومین نشست سران روسای جمهوری ایران, آذربایجان و روسیه وارد تهران شدند. طبق اخبار اعلام شده رئیس جمهور ْآذربایجان قبل از ظهر امروز وارد تهران خواهد شد و در جریان سفر خود در ابتدا با حسن روحانی رئیس جمهور دیدار می کند و سپس بعدازظهر امروز به دیدار مقام معظم رهبری خواهد رفت. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز که برای سومین بار به تهران سفر می کند, ظهر امروز از طریق فرودگاه مهرآباد وارد تهران خواهد شد. او بعدازظهر امروز در ابتدا دیداری با همتای ایرانی خود خواهد داشت و سپس به دیدار مقام معظم رهبری خواهد رفت.

رییس جمهوری اسلامی ایران در دیدار “الهام علی اف” رییس جمهور آذربایجان, روابط تهران – باکو را بویژه در سالهای اخیر رو به توسعه دانست و با اشاره به پیوندهای تاریخی و علائق دینی و مذهبی مشترک دو کشور تاکید کرد: هر چه در مسیر گسترش مناسبات دو ملت تلاش کنیم هنوز از تاریخ علائق دو ملت عقب هستیم. روحانی افزود: اراده ایران و آذربایجان تقویت و تعمیق همه جانبه روابط و همکاری ها است.

وزیر خارجه فرانسه نیز نیمه دوم نوامبر به ایران خواهد آمد. وزیر امور خارجه فرانسه با اعلام این که به زودی به ایران سفر خواهد کرد, مدعی شد که نگرانی ها درباره موشک های ایران و نقش این کشور در منطقه را در سفرش مطرح خواهد کرد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here