عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین در دیدار با سفیر ایران در این کشور از استمرار توافق هسته ای دفاع و آن را به نفع همه کشورها دانست.

ملادن ایوانیچ عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین در دیدار با محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو, با اعلام حمایت بوسنی از توافق نامه برجام تاکید کرد: استمرار توافق هسته ای به نفع همه کشورها است و بوسنی به عنوان یک عضو جامعه بین المللی از تداوم این موافقت نامه حمایت می کند.

ملادن ایوانیچ در این دیدار ایران را کشوری مهم, با ثبات و تاثیرگذار در عرصه منطقه ای و جهانی توصیف و نقش ایران در مبارزه با تروریسم را حائز اهمیت دانست.

عضو صرب شورای ریاست جمهوری بوسنی از توسعه روابط دو جانبه در همه عرصه ها, میان دو کشور اعلام حمایت و اظهار امیدواری کرد که در آینده شاهد ارتقا بیشتر مناسبات دو ملت به خصوص در عرصه اقتصادی باشیم.

سفیر کشورمان در این دیدار به تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص برجام و تحولات منطقه پرداخت و گفت: همان گونه که آژانس بین المللی انرژی اتمی اذعان کرده, ایران تا کنون به همه تعهدات خود ملتزم بوده و البته ایران تا زمانی به برجام پایبند خواهد ماند که از منافع مشروع و قانونی آن بهره مند باشند.

حیدری با تشریح نقش موثر و پیشتاز کشورمان در مبارزه با تروریسم گفت: اگر امروز شاهد اضمحلال گروه های تروریستی همچون داعش در منطقه خاورمیانه هستیم و دلیل اصلی آن مقاومت ستودنی ملت های منطقه و نقش برجسته و حیاتی جمهوری اسلامی ایران است, این در حالی است که برخی از مدعیان مبارزه با تروریسم در پیدایش گروه های تروریستی و تجهیز آنان نقش غیرقابل انکاری داشته اند.

سفیر کشورمان کسب منافع تجاری و فروش تسلیحات را از جمله اهداف سیاست های تفرقه افکنانه برخی قدرت های بیرونی در قبال منطقه خلیج فارس برشمرد و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران خود را حافظ ثبات و آرامش در منطقه دانسته و توانمندی های دفاعی خویش را نیز در جهت صیانت از امنیت خود و منطقه ارتقا می بخشد.

وی با ارائه گزارشی از تلاش های سفارت کشورمان برای گسترش روابط دو کشور در عرصه های مختلف تاکید کرد, دست دوستی جمهوری اسلامی ایران در بوسنی به سوی همه اقوام این کشور گشوده شده و حمایت از تمامیت ارضی و همزیستی صمیمانه میان همه اقوام رویکرد تغییر ناپذیر ایران در قبال بوسنی و هرزگوین است.

منبع: ایسنا

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here