فرمانده قرارگاه اربعین نیروهای مسلح امروز در مرز مهران با اشاره به مدیریت جمعیت در پایانه های مرزی سه گانه, اظهار داشت: برابر آمار تا این لحظه بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار زائر از مرزهای رسمی کشور جهت شرکت در مراسم معنوی اربعین حسینی (ع) از کشور خارج شدند.

 سردار محسن فتحی زاده با اشاره به ۷ گیت مخصوص کنترل جمعیت در پایانه های مرزی, افزود:برای این منظور در کنار کنترل مدارک زائران,در ترمینال ها و مبداء زائران,پلیس با ایجاد ایستگاه های سیار و ثابت در مسیرها و محورهای مواصلاتی منتهی به استان های ایلام و خوزستان گذرنامه و ویزای آنان را کنترل و پس از اطمینان کامل مجوز عبور می دهد.

فرمانده قرارگاه اربعین نیروهای مسلح تاکید کرد:به موجب مقررات و قوانین کشور ایران و عراق ,شرط اصلی عبور از مرزهای رسمی داشتن گذرنامه معتبر و ویزا بوده و همچنین طبق تفاهم نامه صورت گرفته عبور از مرزهای رسمی بدون مدارک قانونی , غیر مجاز است و شامل مجازات سنگینی از طرف کشور عراق خواهد شد. وی ادامه داد: متأسفانه چند نفر از هموطنان ما از مرزهای غیر رسمی عبور کرده و توسط مأموران کشور عراق دستگیر شدند و در بازداشتگاه به سر می برند و در آینده برای آنها حکم صادر خواهد شد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here