انتخاب نيوز به نقل از سایت سی بی اس نیوز- نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل در 23 اوت در آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین اتریش مورد استقبال مدیر آژانس یوکیو آمانو قرار می گیرد.
بر اساس گزارش رسيده به سي بي اس نيوز، انتظار مي رود یوکیو آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی روز پنجشنبه در نیویورک با سفیر آمریکا در سازمان ملل نیکی هیلی ملاقات کند, در حالی که حرکت بعدی دولت ترامپ درمورد ایران نامعلوم است.
این هفته یک دوجین از سناتورهای آمریکایی مسولیت را بدوش هیلی انداخته «محترماً» لیستی از موضوعاتی را که او با آژانس دیدبان اتمی مطرح کند را ارسال کردند تا که تحقیق کاملتری از تبعیت ایران از توافق بدست آورند.
دستور العمل قانوگذاران برای هیلی این است که آژانس بین المللی انرژی اتمی را مجبور به بازرسی از تاسیسات نظامی نموده و الزامات گزارش دهی و تاییدیه را قویتر نمایند.
سناتور ها در نامه به هیلی نوشتند« زمانی که پرزیدنت ترامپ برجام را افشا می کرد قول داد که « بازرسان خواهند توانست به مکان های مشکوک دسترسی داشته باشند.»
آمریکا تحریم های جدید گسترده یکجانبه ای را در دوره آقای ترامپ اعمال کرده است که به پرتاب موشکهای ایران و پرونده حقوق بشر و حمایت آن از تروریسم در خارج, اشاره دارد.
اخیراً آقای ترامپ و کنگره آمریکا سایر جنبه های توافق اتمی سال 2015 را زیر سوال برده اند که به آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه درخواست بازریس ها را می دهد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here