انتخاب نیوز – وزیر امورخارجه كشورمان در حاشیه اجلاس سمرقند و پس از دیدار با وزیر خارجه ازبكستان درباره محور دیدار امروزش با فدریكا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاكیدكردم, از حمایت اروپا از برجام استقبال میكنیم اما نیاز است اتحادیه اروپا در زمینه اجرای برجام و انجام شدن تعهداتی كه دربرابر ایران در برجام وجود دارد, فعالتر عمل كند و اقدام عملی نشان دهد.
ظریف افزود: در این جلسه درباره گزارش تلاشهای اتحادیه اروپا برای اجرای كامل برجام گفتگو شد و من تاكید كردم ایران تاكنون برجام را كاملا اجرا كرده اما با بدعهدی امریكا و سیاست ایجاد فضای نامناسب از سوی دولت امریكا مواجه بوده كه این وضع را باید كشورهای اروپایی اصلاح كنند.
گفتنی است كه آژانس انرژی اتمی هم بار دیگر تاكید كرد, ایران تحت شدیدترین نظام راستی آزمایی هسته ای قرار دارد و به همه تعهداتش در برجام پایبند است. پس از دیدار آمانو با نماینده امریكا در سازمان ملل, آژانس دربیانیه اعلام كرد,آمانو در این دیدار گفته آژانس تاكنون به همه اماكنی كه لازم بوده دسترسی داشته و این بالاترین میزان راستی آزمایی بر اساس استاندارهاست.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here