انتخاب نیوز به نقل از رویترز- کارشناسان میگویند برغم حمایت پرسر و صدای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از عربستان سعودی, بنظر میرسد ایالات متحده در حال دادن علائمی به ریاض مبنی بر تمایلش جهت برخورد محتاطانه تری در جنگ قدرت منطقه ای خود با ایران میباشد.
واشینگتن که دارای نیروهای نظامی در سوریه و عراق است پیام اتخاذ موضع منعطف تری در رابطه با درگیری در این منطقه ارسال میکند.
روز پنجشنبه وزارت خارجه آمریکا خواهان ”دسترسی بدون محدودیت” کمکهای انساندوستانه به یمن بعد از اینکه عربستان محاصره ای را بر این کشور برای متوقف ساختن ارسال تسلیحات به انصارلله در مورد ادعای پشتیبانی ایران اعمال کرد را خواستار شد.
روز بعد از آن رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا روشن ساخت که وی کماکان سعد الحریری را نخست وزیر لبنان می شناسد.
دو مقام رسمی ایالات متحده آمریکا گفتند عربستان با هدایت ولیعهد این کشور سعد الحریری را ”ترغیب” به استعفا کرده اند و مقامات لبنانی میگویند الحریری در عربستان در بازداشت میباشد, اتهامی که عربستان آنرا تکذیب میکند.
کاخ سفید روز شنبه طی بیانیه ای گفت ” هر گونه تلاشی از جانب شبه نظامیان در لبنان یا توسط هر نیروی خارجی جهت تهدید ثبات در لبنان، یا استفاده از لبنان بعنوان پایگاهی جهت تهدید دیگران در منطقه را رد میکند. ”

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here