انتخاب نیوز به نقل از آناتولی – سفیر ترکیه در واشنگتن ادعای رسانه ها مبنی بر تلاش برای استرداد غیرقانونی فتح الله گولن, سرکرده گروه تروریستی فتو از آمریکا را دروغ محض, مضحک و بی اساس دانست.
سردار کلیچ, سفیر ترکیه در واشنگتن طی بیانیه ای اعلام کرد: تمام ادعاهای مربوط به درخواست ترکیه برای استرداد گولن به غیر از راه های قانونی, دروغ محض, مضحک و بی اساس است.
در این بیانیه همچنین آمده است:
گولن برنامه ریز اصلی کودتای ناموفق 15 جولای بوده و انتظار داریم که از راه های قانونی توسط آمریکا اعاده شود. مردم ترکیه از بابت اینکه متهم اصلی؛ فتح الله گولن همچنان در آمریکا به سر می برد متعجب و متاسف هستند.
به همکاری نزدیک با مقامات مربوطه برای درک درست متهم بودن گولن و واقعیات موجود برای اعاده وی در چارچوب توافقنامه استرداد مجرمان میان ترکیه و آمریکا ادامه خواهیم داد .
روبرت کلنر, وکیل مایکل فلین, مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید روز گذشته طی بیانیه ای گزارش روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا مبنی بر “آدم ربایی و دریافت رشوه” از سوی موکلش را “دروغ و بسیار زشت” ارزیابی کرد.
گفتنی است وال استریت ژورنال روز جمعه مدعی شد که در ماه دسامبر دیداری میان فلین و پسرش با برخی مقامات ترکیه برای فراری دادن فتح الله گولن, سرکرده گروه تروریستی فتو به خارج از آمریکا در قبال دریافت 15 میلیون دلار صورت گرفته و این دیدار توسط دادستان رابرت مولر که تحقیقات درباره دخالت روسیه را نیز انجام می دهد تحقیق می شود.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here