انتخاب نیوز به نقل از آناتولی- نمایندگان عضو گروه دوستی پارلمانی ترکیه و فلسطین در مجلس ترکیه از اردوگاه پناهجویان در فلسطین بازدید کردند.
نمایندگان عضو گروه دوستی پارلمانی ترکیه و فلسطین در مجلس ترکیه با بازدید از اردوگاه پناهجویان در فلسطین, شرایط اردوگاه دهیشه را از نزدیک دیدند.
این نمایندگان مجلس که از روز جمعه به فلسطین سفر کرده اند, در روز آخر سفر خود از مسجد حضرت ابراهیم در شهر الخلیل در کرانه غربی رود اردن و اردوگاه پناهجویان دهیشه در بیت لحم و همچنین مدرسه دخترانه وابسته به این اردوگاه دیدن کردند.
هیئت نمایندگان مجلس ترکیه همچنین با تیسیر ابو سنینه, شهردار الخلیل دیدار کردند. گورجان تورک اوغلو, سفیر ترکیه در قدس نیز در این دیدار حضور داشت.
نمایندگان مذکور ضمن کسب اطلاعاتی از مسئولان آژانس پناهندگان فلسطینی سازمان ملل متحد درباره اردوگاه پناهجویان دهیشه, با اعضای شورای مدرسه راهنمایی وابسته به این اردوگاه نیز گفتگو کردند.
آنها سپس وارد اردوگاه دهیشه شده و شرایط زندگی آن را از نزدیک دیدند.
هیئت بیست و دو نفره نمایندگان مجلس ترکیه شامل 20 نماینده از حزب عدالت و توسعه و یک نماینده از احزاب جمهوری خلق و حرکت ملی ترکیه بود.
– از توافق در فلسطین حمایت می کنیم
حسن توران, نماینده مردم استانبول از حزب عدالت و توسعه و رئیس گروه دوستی پارلمانی ترکیه و فلسطین درباره گفتگو با شهردار الخلیل گفت: “اجدادمان به صورت عادلانه بر این منطقه (فلسطین) حکمرانی کرده اند. در واقع امروز هدف اصلی ما نیز مدیریت عادلانه این منطقه است.
وی افزود: امروز آرزو می کنیم تا مردم فلسطین آزادانه در خاک خود زندگی کنند. برای این نیز هم رئیس جمهور و هم دولتمان از تشکیل یک دولت فلسطین که پایتخت آن قدس باشد, حمایت می کنند. این امر باید در اسرع وقت تحقق یابد”.
توران با بیان اینکه برای تحقق این امر آرزو دارند فلسطینی ها بین خودشان صلح کرده و متحد شوند, اظهار داشت که از فضای صلح اخیر بین فلسطینیان حمایت می کنند.
وی همچنین تاکید کرد که حضور نمایندگان ترکیه از مجلس کبیر ملت ترکیه نیز نشانگر موضع ترکیه در خصوص مساله فلسطین است.
– آشتی ملی فلسطین را به ترکیه هدیه می کنیم
تیسیر ابو سنینه, شهردار الخلیل اظهار داشت که مردم ترکیه و فلسطین همچون یک ملت به هم نزدیک هستند. بر این اساس در پی افزایش همکاری های دو جانبه هستیم.
وی افزود: به دلیل نزدیکی دو ملت در شهر الخلیل که بزرگترین شهر فلسطین است, فعالیت هایی مانند روز ترکیه را انجام دادیم. ترکیه بدون تبعیض به تمام فلسطینی ها کمک کرد. حضور شما امروز نیز نشان دهنده این حمایت است. بنابراین آشتی ملی در فلسطین را به عنوان یک هدیه به ترکیه تقدیم می کنیم.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here