عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه «عربستان در حدی نیست که بخواهد به ایران حمله کند» گفت: عربستان برای اسرائیل و آمریکا نقش بازی می کند.
ابوالفضل حسن بیگی با بیان اینکه «فروش سلاح یکی از مهمترین درآمدهای آمریکا است» گفت: آمریکا برای افزایش مشتری خرید اسلحه از هیچ اقدامی چشم پوشی نمی کند که آخرین نمونه آن افزایش تنش با کره شمالی و به دنبال آن فروش سلاح به کره جنوبی و ژاپن است.
وی ادامه داد: آمریکا بزرگترین شکست را در طول تاریخ در خاورمیانه متحمل شده است. به همین دلیل هر دوره با ایجاد گروه های تروریستی همچون القاعده, طالبان و اکنون داعش می خواهد که بستری برای فروش سلاح فراهم کند. اما در این راه موفق نشد و خوشبختانه سوریه و عراق تجزیه نشدند. نتیجه آن است که آمریکا ۲۰ هزار میلیارد دلار بدهی دارد.
حسن بیگی اضافه کرد: آمریکا برای فروش سلاح به این نتیجه رسید تا مسیر جدیدی ایجاد کرده که از قبل آن بتواند حداکثر برداشت و سوء استفاده از بنیه مالی عربستان و غارت اموال مردم این کشور را انجام دهد. آن هم عربستانی که مشکلات داخلی بسیاری دارد و این بهترین فرصت برای غارت اموال عربستان است.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: از طرف دیگر آمریکا می داند با شکست دیگر در خاورمیانه دوستان خود را در سراسر دنیا از دست خواهد داد. امروز دنیا از شکست های آمریکا و انزوایش در خاورمیانه مطلع است؛ آن هم آمریکایی که با استراتژی ایجاد خاورمیانه جدید آمد و امروز با شکست های پی در پی مواجه شده است.
حسن بیگی اختلال در شرایط داخلی لبنان را به عنوان مسیر جدید آمریکا برای ایجاد تنش در خاورمیانه عنوان و تصریح کرد: لبنان کشوری است که طی چند سال گذشته همواره کنار مردم فلسطین بوده و با رژیم صهیونیستی مقابله کرده است. آمریکا با آگاهی از این شرایط به این نتیجه رسید که برای حضور در منطقه چاره ای جز ایجاد تنش در لبنان ندارد. چون امروز جریان مقاومت و کشورهایی همچون سوریه, عراق, یمن, لبنان و روسیه پشت به آمریکا کرده و در مقابل آمریکا نقش ایفا می کند. اینها همه آمریکا را به این جمع بندی رساند که در لبنان اغتشاش ایجاد کند, خوشبختانه دولتمردان لبنانی با رصد دقیق شرایط و اطلاعات در دام آمریکا نیفتادند و شورشی در لبنان به وجود نیامد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به استعفای سعد الحریری گفت: درباره استعفای سعد الحریری نیز بررسی ها حکایت از آن دارد که او را در عربستان تحت الحفظ نگه داشته اند تا بتوانند در داخل لبنان اغتشاش ایجاد کنند. از طرف دیگر خاندان الحریری بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار سرمایه در عربستان دارند و عربستان نیز بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار به این خاندان بدهکار است. طبیعتا با حذف حریری می توانند, سودجویی کنند.
منبع: ایسنا

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here