مجتبی خالدی, سخنگوی اورژانس کشور از افزايش تعداد مصدومان زلزله به 7 هزار نفر خبر داد. خبرهاي ديگر از آن است كه شمار كشته شدگان زلزله شب گذشته به 445 نفر رسيده است.
قاسم جان بابایی؛ معاون درمان وزارت بهداشت در بیمارستان امام خمینی نيز با اشاره به مصدومانی که از کرمانشاه به تهران منتقل شده اند, گفت: با توجه به اینکه حدود 7 هزار مصدوم در حادثه زلزله شب گذشته داشتیم در مرحله اول 116 مصدوم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به تهران منتقل کردیم که از این تعداد 32 مصدوم به بیمارستان امام خمینی منتقل شد.
او ادامه داد: بخش دیگری از این مصدومان به بیمارستانهای البرز, سینا, فیروزگر و سایر بیمارستان ها منتقل شدند.
او درباره وضعیت مصدومان منتقل شده از کرمانشاه به تهران گفت: مصدومانی که به تهران منتقل شده اند نیاز به درمان تخصصی تری داشتند چرا که مصدومانی که نیازمند خدمات سرپایی بودند در همان کرمانشاه این خدمات به آنها ارایه می شد و این مصدومان با مشکلات بیشتر و برای دریافت خدمات بهتر به تهران منتقل شدند. البته در بررسی های به عمل آمده خوشبختانه اکثر مصدومانی که در این بیمارستان حضور دارند وضعیت شان به گونه ای است که در بخش های معمولی می توانند بستری شوند و خدمات به آنها ارایه شود.
او ادامه داد: نگرانی های ما از فردا تازه آغاز می شود چرا که بیماری های عفونی در منطقه شیوع پیدا می کند و بیمارستان های صحرایی می توانند در این زمینه با ما همکاری کنند.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here